Ciśnieniomierze Naramienne Ranking 2016 / 2017 1


Ciśnieniomierze Naramienne Ranking 2016 / 2017
Ocena: 3.2
5 głos[ów]

Najlepsze ciśnieniomierze naramienne

Kupno nowego ciśnieniomierza nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku dostępnych jest wiele modeli oferujących różne parametry w różnych cenach. W jaki sposób wybrać ten dobry ciśnieniomierz naramienny? Dlaczego warto wybrać akurat ten model a nie inny? Czy cena ma duży wpływ na jakość i dokładność pomiarów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej wraz z najnowszym zestawieniem najlepszych ciśnieniomierzy naramiennych dostępnych na rynku. Co brane jest pod uwagę podczas oceny ciśnieniomierza? Przede wszystkim opinie użytkowników, wyniki testów, recenzji oraz aktualna cena.

1. Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Omron M6 Comfort, który cechuje się wysoką wytrzymałością oraz jak na ciśnieniomierz naramienny całkiem niewielkimi wymiarami. Ogromną zaletą urządzenia jest fakt, że pomiar wykonywany jest w pełni automatycznie. Duży wpływ na pozytywne opinie użytkowników niewątpliwie ma ilość zaawansowanych funkcji, jakie można znaleźć w tym małym i poręcznym urządzeniu. Jedną z nich jest czujnik poprawnego założenia mankietu oraz wskaźnik poprawności wykonywanego badania. Przydatną funkcją może okazać się również opcja wykrywania arytmii serca. Zastosowanie technologii Intelli Sense pozwala na bezbolesne i bardzo komfortowe wykonywanie pomiaru badania ciśnienia. Zabezpiecza to rękę przed nadmiernym ściskaniem. Pozytywnie na komfort użytkowania wpływa również technologia Comfort Cuff, która niweluje ucisk dłoni podczas pompowania powietrza. Zakładanie i ściąganie mankietu jest bardzo proste i nie powinno przysporzyć problemów, nawet osobom w podeszłym wieku. Ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort wykrywa dodatkowo poprawność założenia mankietu. W przypadku nieszczelności mankietu urządzenie niezwłocznie poinformuje pacjenta o potrzebie jego poprawienia. Pojemna pamięć pomieści do 90 pomiarów. Urządzenie zbiera same dobre opinie i dominuje w licznych testach. Zdaniem wielu jest to najlepszy ciśnieniomierz naramienny na rynku.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

2. Ciśnieniomierz Omron M3

Omron M3 to dobry ciśnieniomierz automatyczny naramienny, zbierający praktycznie same dobre opinie. Pomiar wykonywany jest w pełni automatycznie, co w połączeniu z dużym, a przede wszystkim czytelnym wyświetlaczem sprawia, że jest to idealny ciśnieniomierz dla osób starszych. Wyniki badania wyświetlane na ekranie odczyta nawet osoba ze słabszym wzrokiem. Jak większość ciśnieniomierzy Omron, tak i ten model wyposażony został w innowacyjną technologię Intelli Sense zapobiegającą nadmiernemu ściskaniu ramienia. Badanie wykonywane jest w sposób komfortowy, bez względu to, jak szerokie ramię posiadamy. Standardowo model Omron M3 wyposażony jest w funkcję wykrywania nadciśnienia oraz arytmii serca. Prawidłowo wykonane badanie gwarantuje czujnik poprawnego założenia mankietu, bezzwłocznie informując osobę wykonującą badanie o potrzebie powtórzenia badania lub poprawienia urządzenia. Obsługa ciśnieniomierza jest prosta i intuicyjna.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

3. Ciśnieniomierz Microlife BP A2 Basic

Marka Microlife zasłynęła z produkcji dobrych ciśnieniomierzy w stosunkowo niskich cenach. Model BP A2 Basic jest szczególnie tani jak na urządzenie oferujące tak wiele przydatnych funkcji. Ciśnieniomierz Microlife BP A2 Basic wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz. Każdy z wykonanych pomiarów ciśnienia klasyfikowany jest do jednego z czterech przedziałów, co pozwala na szybką weryfikację, czy nasze ciśnienie mieści się w normach. Opcja ta idealnie nadaje się dla osób, które nie wykonywały wcześniej badania ciśnienia i nie do końca orientują się w ustalonych normach. Pamięć urządzenia pomieści do 30 wyników, co przy mierzeniu ciśnienia raz dziennie pozwala na zachowanie wyników z całego ubiegłego tygodnia. Ciśnieniomierz ten dodatkowo wyposażony został w funkcję System Gentle+ dopasowującą odpowiednie ciśnienie w mankiecie tak, aby ten nie wywierał nadmiernego nacisku na ramię. Model ten posiada również czujnik prawidłowego ułożenia mankietu, który sygnalizuje potrzebę ponownego wykonania badania w przypadku nieprawidłowości. Ciśnieniomierz ten idealnie dopasowuje się do ramienia dzięki stożkowemu kształtowi mankietu. Mimo, iż jest to tani ciśnieniomierz naramienny, użytkownicy cenią go za dokładność pomiaru, cenę oraz szereg dodatkowych funkcji.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

4. Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-500

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny Tech-Med TMA-500, jest to jedno z najtańszych urządzeń służących do pomiaru ciśnienia dostępnych obecnie na rynku. Mimo niskiej ceny urządzenie to oferuje szereg praktycznych funkcji, co przekłada się również na dokładność wykonywanych badań. Ciśnieniomierz wyposażony został w duży i czytelny wyświetlacz, na którym oprócz wyniku pomiaru znajdziemy informację o jego klasyfikacji, zgodnie z obowiązującymi standardami. Wbudowany czujnik wykryje nawet wczesną arytmię serca. Pamięć ciśnieniomierza pomieści do 60 pomiarów, co na tak tanie urządzenie jest naprawdę dobrym wynikiem. Z racji, iż jest to ciśnieniomierz automatyczny naramienny, badanie wykonywane jest za pomocą przyciśnięcia zaledwie jednego guzika. Do urządzenia dodatkowo można podłączyć zasilacz, co pozwoli na wykonanie badania wtedy, gdy rozładują się baterie. Dobre opinie użytkowników, niska cena oraz niezawodność sprawiają, że model Tech-Med TMA-500 znalazł się na czwartym miejscu w rankingu. W opinii wielu użytkowników jest to najlepszy ciśnieniomierz naramienny w tym przedziale cenowym.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

5. TensoVal Duo Control II

Na ostatniej pozycji znalazł się w pełni automatyczny, ciśnieniomierz naramienny TensoVal Duo Control II. Model ten słynie z wysokiej dokładności wykonywanego pomiaru, wysoce zbliżonego do tego, który wykonuje lekarz. Dodatkowo ciśnieniomierz automatycznie wykrywa arytmię serca. Wykonywany za pomocą urządzenia pomiar jest w pełni bezbolesny, a ciśnienie powietrza wtłoczonego do rękawa dopasowane jest do ręki osoby badanej. Wbudowana pamięć pomieści do 60 wyników dla każdego z dwóch użytkowników ciśnieniomierza. Dodatkowa funkcja pozwala na obliczenie średniej wartości pomiaru ze wszystkich zapisanych wyników badań. Ciekawą funkcją jest również określenie, czy dany pomiar wykonany został rano czy też wieczorem. Na podstawie tych informacji można wyciągnąć średnią tylko dla porannych lub tylko dla wieczornych pomiarów. Ten naramienny ciśnieniomierz wyposażany jest dodatkowo w złącze USB pozwalające na podłączenie do komputera w celu zgrania wyników. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

Ostanie zapytania

  • jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać
  • beurer ciśnieniomierz naramienny bm 35
  • ciśnieniomierz naramienny tech-med tma-880
  • ciśnieniomierz pangao naramienny opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinia do “Ciśnieniomierze Naramienne Ranking 2016 / 2017

  • kajtek

    babcia używa od kilku lat ciśnieniomierza omron m6 i nigdy jej nie zawiódł. pamiętam jak dziś jak cieszyła się, jak dostała go od nas na prezent na dzień babci 🙂