Ciśnieniomierze Omron Ranking 2016 / 2017 2


Ciśnieniomierze Omron Ranking 2016 / 2017
Ocena: 3.7
12 głos[ów]

Najlepszy ciśnieniomierz Omron

Jeżeli planujemy zakup ciśnieniomierza, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, który model jest najlepszy, jakie są ceny rynkowe i jak wyglądają opinie obecnych użytkowników. Z dostępnych na rynku urządzeń do mierzenia ciśnienia, jednymi z najlepszych są ciśnieniomierze Omron. Marka ta przez lata budowała zaufanie wśród użytkowników, doskonaląc swoje urządzenia niemal do perfekcji. Dokładny pomiar, szereg dodatkowych funkcji i dobre opinie użytkowników to zaledwie urywek tego, co oferują ciśnieniomierze marki Omron.

1. Ciśnieniomierz Omron M3

Omron M3 – Jest to ciśnieniomierz naramienny, dokonujący pomiaru ciśnienia z wykorzystaniem metody oscylometrycznej, co w praktyce oznacza wysoką dokładność wykonywanego pomiaru. Urządzenie jest całkiem niewielkie, co pozwala na jego łatwe przechowywanie i transportowanie. Zaawansowana technologia Intelli Sense, w którą wyposażony został ciśnieniomierz Omron M3 zmniejsza uczucie ucisku ramienia, poprawiając komfort badania. Ilość pompowanego do rękawa powietrza jest idealnie dopasowana do wielkości ręki – ciśnieniomierz automatycznie wykrywa, ile powietrza wtłoczyć. Przydatną funkcją jaką znajdziemy w tym urządzeniu jest automatyczne wykrywanie błędnego założenia mankietu, sygnalizując potrzebę powtórzenia badania. Taką samą informację otrzymamy w momencie, gdy podczas wykonywania badania mankiet obluzuje się. Pojemna pamięć pomieści ponad 40 wyników, gdzie dla trzech ostatnich wyciągana jest średnia wartość ciśnienia. Dodatkowo ciśnieniomierz naramienny Omron wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz. Opinie użytkowników na temat tego urządzenia są spójne i jednogłośne, a cena przystępna. Idealnie nadaje się na prezent dla osób starszych ze względu na łatwą obsługę.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

2. Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort – Na drugim miejscu w rankingu znalazł się ciśnieniomierz Omron M6 Comfort. Jest to kolejny bardzo dobry ciśnieniomierz naramienny, wykorzystujący do pomiaru metodę oscylometryczną. Podobnie jak w modelu M3, to i w tym przypadku otrzymane wyniki po badaniu bardzo zbliżone są do tych, które uzyskać możemy u lekarza. Dużą zaletą tego modelu jest specjalnie zaprojektowany mankiet, który idealnie leży na ramieniu podczas wykonywanego pomiaru. Wygodny mankiet w połączniu z funkcją wykrywania ciśnienia w mankiecie sprawia, że badanie wykonywane jest praktycznie bez odczucia dyskomfortu. Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort automatycznie alarmuje o potrzebie powtórzenia badania oraz wykrywa niepoprawne założenie mankietu. Przydatną funkcją może okazać się również automatycznie wykrywanie arytmii serca. Wbudowana pamięć pomieści do 90 wyników, gdzie standardowo dla trzech ostatnich obliczana jest średnia. Dużym plusem jest automatycznie zapisanie wraz z wynikiem badania dokładnej daty wykonania pomiaru. Opinie na temat tego ciśnieniomierza są pozytywne, co w połączeniu z okazyjną ceną daje nam naprawdę dobry ciśnieniomierz marki Omron.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

3. Ciśnieniomierz Omron M1

Omron M1 – Trzecie miejsce zajmuje w pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny Omron M1. Pomiar ciśnienia wykonywany jest za pomocą metody oscylometrycznej, co przekłada się na rzetelny i dokładny wynik. W odróżnieniu od starszych modeli, model Omron M1 bez problemu podłączyć możemy do komputera w celu zgrania wyników pomiaru ciśnienia. Dołączony do ciśnieniomierza program komputerowy pozwala na szybkie drukowanie wyników oraz tworzenie wykresów, co jest szczególnie ważne dla osób prowadzących dzienniki badań. Pojemna pamięć urządzenia pomieści do 84 wyników badań, gdzie z ostatnich siedmiu dni obliczana jest średnia. Ciśnieniomierz Omron M1 wykrywa arytmię serca oraz automatycznie wyłącza się wtedy, gdy go nie używamy. Idealnie sprawdzi się u osób starszych, mających często problemy z pamięcią. Atrakcyjna cena i szereg praktycznych funkcji przekładają się na dobre opinie użytkowników, które znaleźć możemy na temat tego ciśnieniomierza. Konstrukcja urządzenia jest trwała, a design stylowy i nowoczesny.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

4. Ciśnieniomierz Omron M7

Omron M7 – Podobnie jak powyższe modele, jest to w pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny. Największą zaletą urządzenia jest bardzo niska cena oraz bardzo duży i czytelny wyświetlacz. Wersja Basic wyposażona jest tylko w najpotrzebniejsze funkcje, co pozytywnie wpływa na prostotę jego obsługi. Pamięć nie jest tak pojemna jak w przypadku droższych urządzeń, lecz bez problemu pomieści do 21 ostatnich wyników badań. Przydatną funkcją jest również możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka sieciowego, czy tradycyjnego kontaktu. Przyda się to szczególnie wtedy, gdy zapomnimy wymienić baterie na czas. Łatwość obsługi i niska cena to zdecydowanie największe zalety tego modelu. Brak dodatkowych funkcji nie wpływa jednak negatywnie na dokładność wykonywanych pomiarów, co potwierdzają różne testy i pozytywne opinie użytkowników. Badanie wykonywane jest po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Ciśnieniomierz Omron M7 posiada trwałą obudowę, która wytrzyma nie jeden upadek z fotela czy tapczanu. Podczas wyboru najlepszego ciśnieniomierza naramiennego warto zwrócić uwagę również na ten model.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

5. Ciśnieniomierz Omron M2

Omron M2 – Ostatnie miejsce w rankingu najlepszych ciśnieniomierzy marki Omron zajmuje model M2. Badanie przy pomocy tego urządzenia wykonywane jest automatycznie, a mankiet zakładany jest na ramię. Oznacza to, że jest to w pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny. Wykonywany pomiar odbywa się bezboleśnie, a otrzymany wynik jest bardzo dokładny. Pamięć urządzenia pomieści do 21 wyników. Model M2 wyposażony jest również w funkcję wykrywania arytmii serca. Ciśnieniomierz pozostawiony w spoczynku automatycznie wyłączy się oszczędzając baterie. Dokładne wyniki, bezbolesne badanie i niska cena przekładają się na dobre opinie użytkowników. Brak dodatkowych funkcji zastąpiony został solidną konstrukcją oraz dużym i czytelnym wyświetlaczem.

Sprawdź aktualna cenę i opinie tutaj.

Ostatnie zapytania

  • mankiet do ciśnieniomierza omron
  • ciśnieniomierz elektroniczny omron
  • ciśnieniomierz automatyczny omron m2 basic
  • ciśnieniomierz automatyczny omron m3

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 opinie do “Ciśnieniomierze Omron Ranking 2016 / 2017

  • Gambal

    Czemu mnie to nie dziwi, że ciśnieniomierz Omron M3 jest na pierwszym miejscu? producent solidnie się postarał, bo model M3 oficjalnie okrzyknięto najlepszym ciśnieniomierzem marki omron