iPhone 14 vs 15 – czy warto dopłacać?

Każda kolejna generacja smartfonów iPhone przynosi znaczące zmiany i usprawnienia. Weźmy dla przykładu iPhone 14 oraz iPhone 15. Nowa rodzina to znacznie wydajniejszy procesor, ulepszona obudowa oraz obsługa USB-C. Jednak nie oznacza to, że poprzednia nie jest warta uwagi. Jeśli planujesz zakup nowego telefonu, którą wybrać? Czy nowa, droższa, posłuży Ci lepiej niż starsza?

Nie ma jednej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy w dużej mierze od tego, czego oczekujesz telefonu oraz do jakich zastosowań będzie używany. Każdy iPhone ma swoje niewątpliwe zalety, z którymi trzeba się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

 Apple iPhone 15 a 14 – różnice

iPhone 15 przynosi szereg ulepszeń w porównaniu do iPhone 14. Oferuje nowy design bez wcięcia na ekranie, port USB-C, matowe szkło z tyłu, główną kamerę o rozdzielczości 48 megapikseli oraz funkcję Dynamic Island. Nowoczesny czip A16 Bionic ma znacznie większą moc obliczeniową niż znajdujący się w iPhone 14 A15. Jeśli zależy Ci na nowoczesnych funkcjach i ulepszeniach, warto rozważyć inwestycję w iPhone 15.

Jeśli jednak nie jest Ci potrzebna duża moc obliczeniowa oraz zaawansowany aparat, iPhone 14 nadal może być atrakcyjną opcją. Poza dużymi możliwościami sprzętowymi oraz obsługą najnowszych standardów technologicznych cechuje go wysoka wydajność baterii – na jednym ładowaniu możesz aktywnie korzystać z urządzenia przez 20 godzin. A ponieważ telefon posiada najwyższej jakości ekran OLED o wymiarach 6,1”, zapewnia nie tylko doskonałą jakość wyświetlania, ale również niezwykle wygodną interakcję.

Apple iPhone 15 będzie z kolei doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą być na bieżąco z najnowszymi technologiami oraz innowacjami producenta. Jego wydajny procesor gwarantuje płynne działanie najbardziej wymagających aplikacji,  pozwalając na komfortową pracę, zabawę oraz wygodną komunikację ze światem. Choć za iPhone 15 cena jest wyższa.

Apple iPhone 15 a 14 – podobieństwa

Oba telefony korzystają z najnowszej wersji systemu iOS, dzięki czemu bezproblemowo integrują się z innymi urządzeniami Apple. Dają także dostęp do niezliczonych aplikacji w App Store, dlatego możesz mieć pod ręką wszystkie potrzebne Ci na co dzień narzędzia. Umożliwiają także wygodne wykonywanie płatności zbliżeniowych oraz sterowanie muzyką na słuchawkach.

Smartfony Apple dostępne są także w wersjach różniących się ilością pamięci – 128, 256 lub 512 GB. Każda rodzina ma kilka wariantów kolorystycznych, co pozwala na wybór takiego, który odpowiada Ci najlepiej pod względem estetyki.

Gdzie kupić iPhone’a?

W iDream oferujemy szeroki wybór fabrycznie nowych telefonów z obydwu rodzin. Kupując u nas masz gwarancję nabycia w pełni sprawnego smartfona, który posłuży Ci przez kolejne lata. Jako autoryzowany sprzedawca Apple oferujemy je w przystępnych, atrakcyjnych cenach.

iPhone 14 znajdziesz na stronie https://idream.pl/iphone/apple-iphone-14.html, zaś iPhone 15 czekają na Ciebie pod adresem https://idream.pl/iphone/apple-iphone-15.html. Zobacz już dzisiaj, który wybierzesz!